Štěkání a povídání

Dobrodružné krytí

23. března 2012 v 15:35 | Tereza
A je to tady. Kolik snů se mi o tom zdálo, než to opravdu přišlo. Shon, nervozita, zvýšený adrenalin. Ale aspoň se mi ulevilo, že se přeci jen nerozhodla obětovat mateřství na oltář kariéry a že letos místo plánovaných zkoušek a závodů bude olizovat prdelky. Kolikrát jsem jí musela opakovat, že si nezkazí postavu a že jí se vším pomůžu. Tedy ne s těmi prdelkami...

Jak jsem vítala nové kraťandy

1. srpna 2011 v 23:22 | Tereza
15.7. se v ranních hodinách v chovatelské stanici Bila Kaifa začala rodit malá kraťanďata. Měla jsem obrovské štěstí, že jsem byla k porodu přizvaná, mohla asistovat, získat zkušenosti (které se mi budou hodit k porodu Ayly) a hlavně si z toho odnesla obrovský zážitek na celý život. Fascinace novým životem brzo převážila naturalistickou a ošklivou stránku věci a já si budu pamatovat hlavně to, jak se malí psíci poprvé nadechovali v mých rukách a jak se i spolu s matkou samozřejmě chopily svých rolí. I po porodu jsem u štěňat několikrát byla jako chůva. Nemohla jsem od malých šelmiček odtrhnout oči. Bez toho, aby člověk cítil dotek kožíšků malých štěňat, jejich mlaskání, vrnění a spokojené oddechování matky si celou krásu nedovede představit. I tak jsem zkusila zachytit aslepoň to, co se dalo a předkládám pár fotek, aby si ti, kteří neměli to štěstí být u toho, užili alespoň vizuální krásu prvních dní života štěněte.


Moc děkuji Ditě za laskavé přijetí a za to, že mě uvedla do tajů nejkrásnějších okamžiků chovatele.

Homologie

16. května 2010 v 19:45 | Tereza
Konečně jsme doma přišli na to, jak pojmenovat Aylin největší koníček. Tím koníčkem je samozřejmě právě homologie, tedy věda, která se zabývá lidmi a jejich výcvikem, (z lat. homo=člověk, logos=věda).

Háre krišna, háre hárám

28. dubna 2010 v 22:02 | Tereza
Pár slov o tom, jak Ayla zvládla svoje dny

Tento článek přichází s velkým zpožděním, protože Ayla odhárala už dávno. Nemám potřebu rozepisovat do detailů všechny intimní záležitosti hárání, ale musím se pochlubit s tím, jak jsme letos poprvé hárání zvládly bez větších potíží. Předně doufám, že článek poslouží jako rada někomu, jehož fena trpí na falešné březosti.

Rocky se zapřel a potlačil svůj odpor k Ayle

Co je to vlastně za psa

16. dubna 2010 v 22:51 | Tereza
Majitelé krátkosrstých kolií tohle určitě znají. Každou chvíli se nás ptají, co je to za plemeno.

Proč mám nejraději trikolorky

24. ledna 2010 v 23:00 | Tereza
Rozhodně bych nerada, aby to vyznělo, jakože jsem nějaký psí rasista. Líbí se mi zlaté kolie, protože jsou prostě zlaté, blue merle proto, protože jsou tak zvláštní...ale trikolorní vede. První důvod je ten, že trikolorky jsou sice málokdy tak pěkně zbarvené, aby si to člověk užil, ale když už se naskytne pěkná trikolorka, s tmavou černou, sytým pálením a čistou bílou, tak je to zážitek, který převáží všechny ostatní. A ten druhý důvod? Chlapi se taky nikdy nedohodnou, jestli jsou lepší blondýny nebo tmavovlásky. Já mám doma blondýnu, černovlásku a zrzku v jednom! Jak jste na tom Vy? Hlasujte prosím v anketě.

Zleva: Baden Baden Bila Kaifa, Adjara Bela Leneli, Ayla Ayla Leneli

Ayla a myš

22. ledna 2010 v 15:14 | Tereza
Tak jak ji neznáte

Aylinko, ukaž mi hovínko

21. ledna 2010 v 0:07 | Tereza

Anebo raději ne

Psí kusy

19. ledna 2010 v 21:32 | Tereza
Uspořádala jsem sérii fotek, které oslavují krásu psího těla:-)
Modelem mi nemohl stát nikdo jiný než Ayla.

 
 

Reklama