Cool Colour z Ďáblovy studánky

O Kulíškovi

3. ledna 2015 v 22:49 | Tereza
Volací jména: Kuli, Kulíšek, Kulich, Prcek

narozen: 9.9. 2013
matka: Up and Down z Ďáblovy studánky
otec: Nemo pod Borovú horú
rodokmen ZDE
CEA/PRA/KAT free (jako štěně & 2017)
CEA DNA non-carrier
MDR1 +/+
HD B
ED 0/0
luxace patelly 0
DNA profile
výstavy: VN1, CAC, res.CAC
36cm
chybí M2PH
(v bonitačním protokolu chybí ještě M3PD, nyní už tam zub je, vykoukl měsíc po bonitaci:-)

Odchovy: Vrh A Dream of Blue Angels, NL, http://dreamofblueangels.nl/

CHOVNÝ PES

Kulíšek přišel do naší smečky, aby přebral starost o mého tatínka po tom, co mu zemřel půljezevčík Rocky. Trochu jsem se obávala, aby si nezvolil za páníčka mě, protože kolie berou jako hlavu smečky mě a pro Kuliho by bylo přirozené zařadit se za ně. Rozhodnutí ovšem učinil hned v ten moment, kdy jsme ho přinesli domů. Stál v předsíni, koukal doleva na mě, doprava na tatínka, trochu jako na tenise vrtěl hlavičkou, ve které to šrotovalo skoro nahlas a potom přicupkal za tatínkem a už byl jeho. Já pro něj ovšem hraju důležitou roli, protože disponuji koliemi a kolie, ty jsou pro Kulíška něco jako božstvo.

Kuli je nezničitelný všetečka s temperamentem králíčka Duracella. Je to dokonalý outdoorový psík. Čím víc marastu, čím větší zima a delší výlet, tím líp pro Kuliho. Stíhá naprosto s přehledem lehkonohého rychlého Fajna a to Kuli obvykle běhá s klackem v tlamě a štěká u toho. Přijdem domů, Fanoušek jde spokojeně chrupkat do pelíšku a Kulíšek chodí s plyšákem v tlamě a sleduje, jestli se nebude dít něco zajímavého. Sice je rozkošně mazlivý a pusinkovací jako klasická šeltie, ale odmítá spát v posteli, nejraději uléhá na studenou tvrdou podlahu.

S Kulim nemáme v plánu cvičit a skládat zkoušky, ale učíme ho nějaké triky pro radost a zaměstnání hlavičky. Je snadno motivovatelný na žrádlo i hračky, ale odcvičí dlouhou sérii i jen za slovní pochvalu. Je velmi chytrý a hned si vše pamatuje, ale musí se krotit, jinak je při výcviku trochu zbrklý.

Kuli je velmi společenský ke psům, miluje všechny bez rozdílu, ale k cizím lidem po traumatické zkušenosti ztratil důvěru. Potřebuje delší chvíli, než se osmělí a nechá se pohladit, ale je to mrška úplatný a nabídnuté žrádlo tuhle chvíli výrazně zkracuje.

I přez svůj temperament se Kuli dokáže smířit s tím, že se občas nic neděje a s jeho skladností a poslušností to z něj dělá dokonalého společníka a parťáka.Další foto Kuliho v deseti měsících

Kulíšek čtyřletý

 
 

Reklama