Co nás baví

Co nás baví

18. ledna 2010 v 20:15 | Tereza
Jsme členy Záchranné brigády kynologů Praha
Ayla se třikrát zúčastnila ostré pátrací akce, ale další její využití přerušily dvě mateřské dovolné a nyní už se zřejmě do praxe nevrátí, protože ji začalo silně omezovat staré zranění na tlapce. Fajn aktivně trénuje a vypadá slibně, i když je s ním ještě hodně práce a velmi pomalu zraje. Každopádně Fajnovo využití v praxi je náš cíl a doufáme, že k tomu začne brzy směřovat.


Se záchranařinou souvisí stopování. Ayla i Fajn složili pouze jednu zkoušku, která obsahuje stopu a další stopařské zkoušky skládat nebudou. Zejména Aylu stopa nesmírně baví, takže stopujeme jen tak pro zábavu. Děláme douhé, staré, křížené a celkově výrazně složitější stopy, než jsou na základních zkouškách, ale vůbec nezáleží na provedení stopy, takže si Ayla zvykla ověřovat, chodí v pachovém mraku a stopuje bez vodítka, abych jí do toho opravdu nemohla kecat. Rozhodně ji toto stopování baví víc než nudné lomené stopy.

Na nášlapuAyla i Fajn složili zkoušku vloh ovčáckého psa - ZVOP.
Vlohy oba projevili hned a nesmírně je pasení bavilo, ale aktivně nyní netrénujeme. Ovčácké vlohy Ayla i Fanoušek využili v praxi, kdy jsme v létě 2014 brigádně hlídali stádo krav a každý večer je zaháněli do košáru.
Foto LukyOblíbili jsme si skijörging.
Je to velmi přívětivý sport pro moje klouby a navíc s Aylou obě milujeme zimu a sníh. Dogtrekking neděláme, protože při malých rychlostech Ayla tolik netáhne a v létě stejně dáváme přednost ne tolik organizovanému sportu a pohybu "na ostro", tedy bez vodítka. Fajn se učí tahat na profi postroji od firmy Non - stop a čekáme, až napadne sníh a budeme moci vyrazit na běžky. Uvidíme, jak ho to bude bavit v tempu.

Tažná krátkosrstá kolie
 
 

Reklama