Ayla Ayla Leneli

O Ayle

18. ledna 2010 v 20:08 | Tereza
volací jména: Ayla, Jelito, Jelítko, Opar, Zubatá
narozena: 27.6. 2007
matka: Bayla Bayla Nirreterrit
otec: Zero Hour Fantazija
rodokmen Zde
55cm
plnochrupá
DKK, DLK 0/0
CEA DNA carrier
CEA/PRA/KAT klin.prostá (jako štěně & 2017) (MVDr. Beránek)
MDR1 -/-
výstavy: Výborná (2,3)
zkoušky: ZTV1, ZZP1, RH-E, ZZZ, ZVOP
prakticky nasazena: 10.9. 2012 Čestlice, 21.1. 2013 Louňovice,14.8.2014 Dobříš

Plemeno, se kterým budu moci vyzkoušet všemožné psí sporty, které zvládne život ve městě i tůry v přírodě, jsem vybírala několik let. Konkrétně Aylu jsem měla vybranou během několika sekund. Podle fotek jsem sice měla v hledáčku její sestru, ale naše první osobní setkání rozhodlo okamžitě a nikdy jsem toho výběru nelitovala. Teď už tedy vím, že plemeno se musí vybírat rozumem, štěně srdcem.

Ayla je fena se silnou komplikovanou osobností plnou protikladů. Ayla se nedá popsat, musí se zažít. Ať napíšu cokoliv, Aylu to úplně vystihnout nemůže. Je to fena, která je mimořádně empatická a položila by za mě život, ale zároveň má trochu kočičí sebestřednou povahu. Je velmi společenská, miluje lidi a přivítala by snad i chlapa se skrvavenou sekerou o půlnoci v lese . Ovšem člověka považuje tak trochu za tvora sobě rovného, takže cizího neposlechne a nenechá se ani pohladit, pokud sama nechce. Mazlí se výjimečně, ale když už, tak to stojí za to a nedá se na to zapomenout. Nic nedělá napůl. Buď nic, nebo všechno.

Ayla je nejváženější a nezpochybnitelnou šéfkou psí části naší rodiny. Je vůdčí typ, ale na cizí psy se zbytečně nepovyšuje a konflikty nevyvolává. Za mlada byla nekonečně hravá a rozehrála i psa, který o to zprvu vůbec nestál, ale teď už jí na hraní stačí Fajn, se kterým řádí neustále od té doby, co se naučil běhat.

Hravost, urputnost, exhibicionismus, inteligence a fenomenální paměť určují, že se z Ayly stala skvělá cvičenka a velmi si oblíbila především záchranařinu, ale i jakékoliv jiné plnění úkolů, které jsem pro ni vymyslela.

Ayla je slovo mnoha významů. V turečtině slovo "ayla" znamená totéž co "aura" a v češtině tuto auru kolem slunce nebo měsíce nazíváme "oparem" a tak tedy Ayla slyší i na "hele Opare", což používám v mírně vypjatých situacích. Hlavní původ jména je ovšem nejspíš v hebrejštině, kde znamená "dub". Nomen omen v tomto případě funguje dokonale, protože Ayla má povahu docela "dubovou".

Slovo "ayla" také znamená záři, štěstí a radost; atributy, které vnáší nejen do mého života.Ayla tříměsíční


Ayla v nejlepších letech
 
 

Reklama