Naše druhé psí děti

16. července 2013 v 17:35 | Tereza |  Naše psí děti
Vrh "H" Leneli

Otec:

Onyx Krásná Louka

otec: Loriseum Abreu
matka: Julie Krásná Louka
zkoušky a sport: ZVOP (herding instinct test), dogtrekking long, agility
výstavy: V1, CAJC, BOJ, BOB, CAC
Informace o psovi: ZDE
Stránky Nixe a jeho parťáků: ZDE
galerie Nixe a našeho krytí: ZDE
Nix je pes s výborným rodokmenem a excelentním exteriérem, který byl i přez jeho mladý věk již několikrát oceněn na výstavách. Mimoto je Nix i agilitní nadšenec a začínající ovčák. Je to pohodový pes s přiměřeným temperamentem a výborným zdravím.

14.7. se Ayle narodili dva krásní trikolorní pejsci. Neobešlo se to bez komplikací, ale oba kluci jsou silní a oni i Ayla se mají dobře.

16.7. Zprávy z bedýnky. Ayla měla v noci teplotu, takže jsme se nevyspali a nasadili nová antibiotika raději dříve, než bylo plánováno. Větší světlejší pejsek utěšeně kyne a přehoupl se přez 400g. Menší začal kynout až dnes, ale už má přes 300g a také tedy není na svůj věk žádná houžvička. Teď už je Ayla úplně v pohodě, běhala s Fajnem za aportkem, chtěla se přetahovat a žere jak ďas. Kluci jsou úžasní a je nám jasné, že nemusíme litovat toho, že Ayla přišla o možnost mít další děti.

23.7. Oba kluci se učí chodit na natažených tlapkách, ale většinou to ještě končí pádem na čumák nebo parakotoulem. Začínají si opatrně hrát, chňapou nás bezzubými čelistmi a slastně u toho vrní. Dneska jim malinkými štěrbinami vykoukla očka a my si užíváme to asi nejrozlomilejší období v životě štěněte.

Odjeli jsme s celou smečkou z pražského bytu na chatu v posázaví, aby kluci vyrůstali na čerstvém vzduchu a s výběhem.
Kluci krásně prospívají, ale Ayla má trochu problémy s operační jizvou a Fajn si vážně pořezal obě tlapky, jednu v řece, druhou o týden později v lese. Takže aspoň lazaři nikde nepoletují a od rána do večera se věnují dvojčatům.

Nové fotky v galerii: Prvních deset dní
 


Komentáře

1 Leneli Leneli | E-mail | Web | 22. července 2013 v 6:38 | Reagovat

Ahoj do bedýnky i před ní, jsem ráda, že jste to zvládli, i když jste si pochopitelně neodpustili i ten nezbytný adrenalin u toho. Kluci jsou krásní, těším se, až je uvidím - a na jména! ;-)

2 LeJeMy LeJeMy | 16. srpna 2013 v 13:46 | Reagovat

Už se těšíme na další fotečky a povídání, klukům je už měsíc, už začínají jistě řáďit :-)

Se jmény jsi nezklamala - SUPER! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.