Pasení a výlet v Orličkách

14. května 2013 v 21:46 | Tereza |  Co se dělo
27.4. - 28.4.
Fanoušek dozrál do věku, kdy už by měl mít základy výcviku a mentálních schopností na to zvládat něco jiného, než chléb a hry. Přihlásila jsem nás tedy na zkoušku vloh ovčáckého psa ZVOP, přestože ovečky viděl předtím jen jednou na asi pět minut. Přestože jsem byla přesvědčená, že vlohu má, do ohrady s ovečkami jsem vstupovala trochu nejistá. Je ještě poměrně štěněcí a pase klasickým hurá stylem. Podobně jako Ayla vyvíjí na ovce pěkný tlak, za což jsme dostali pochvalu, ale potřeboval by se přeci jen trochu uklidnit, aby je díky tomu nerozháněl. Na pasení přijel i náš syn Fest Aylax Leneli, rozhodčí je oba ohodnotil kladně a tak jsme odjížděli s první složenou zkouškou. Pro radost si zapásla i Ayla, ale ta už zkoušku vloh má.

Doprovázeli nás Eda se Shaini, kteří si pasení moc neužili. Přespali jsme a druhý den jsme měli v plánu dlouhý výlet po horách, ale ráno začalo pršet a vypadalo to spíš na rychlý přesun do tepla domova. Naštěstí jsme dlouho otáleli, takže nás počasí nakonec překvapilo, umoudřilo se a dovolilo nám udělat alespoň kratší výlet po zamlženém okolí. Místy se ještě držel sníh a pohybovali jsme se tak vysoko, že jsme chodili v mracích. Jaký to krásný pocit po zasmrděné Praze...

Po výletě jsme trochu uhli z kurzu a zajeli zkontrolovat dalšího syna Frnka Aylax Leneli. Má se skvěle, ale fotit se nedal:-)

Edovo fotky jsou ZDE
Celá galerie Lenky, která se na své odchovance také přijela podívat, je ZDE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.