Jarní tréninky

9. května 2013 v 21:41 | Terezas |  Tréninkový denník
Na jaře jsme toho tedy nenatrénovali mnoho. Spíš než v terénu jsme byli na cvičáku a na výletech po krásách vlasti.

23.2. sutiny Hlubočepy. Těšily jsme se na trénink s úplně novými lidmy ale nebyly jsme ve formě ani jedna. Ayla sice nic nijak zvlášť nekazila, ale ploužila se jako bába nad hrobem a když už značila, zkazila jsem jí to já, protože jsem neprávem myslela, že značí špatně a cpala jí jinam. Fanoušek byl při přímácích asi dobrý, ale jednou mu figurant utekl mimo dohled a na to ještě Fája nebyl připravený. Dohledal si figuranta sám a pěkně nosem, ale pravda, že u toho měl poněkud nešťastný a zmatený výraz.

12.4. plochy Hostivař. Motivační trénink na směry. Ayla má krásné daleké vysílačky do dálky, hned značí. V druhém kole má hledání, ale nenechá se nachytat a nalézá všechno hned. Fajn se hezky přetahuje, nemám o čem psát.

23.4. plochy Oleško. Motivační trénink na směry a v druhém kole zase hledání. Při hledání u posledního figuranta Ayla nechce moc do hloubky, úkolem pro příště jsou superdlouhé zabíhačky a vysílačky na přímo. Fajn pracuje s Edou a žádný problém, jen opravdu nesmím být u toho, je zmatený a neví, jestli dělat se mnou nebo s Edou.

30.4 - 1.5. Smiřice u Hradce Králové. Státního svátku a dne volna jsme využili ke grilovačce a pálení čarodejnic na cvičáku s útulkem u Edity Labíkové. S Fanouškem jsme v úterý i ve středu přesvištěli překážky na přilehlém cvičáku. Fája dělá specialitu dychtivých překážkářů, a to sice zvládá víc překážek na jeden povel. Agility neděláme, ale zatím to tak na cvičáku občas vypadá:-) I tak má slušné základy a celkem hezky se soustředí i za přítomnosti ostatních psů. Po krátké noci a se zbytky kocoviny jsme odjeli kousek do vojenských lesů a s pomocí Katky Staňkové snad našli způsob, jak se bude Fajn spolehlivě přetahovat nejen s vybranými, ale i s méně šikovnými figuranty. Řešení je jednoduché a kdybychom se bývali poučili od kolegů sportovních kynologů dříve, přetahujeme se už dávno o aport na dlouhé šňůře. Vzhledem k tomu, že kolie patrně trpí na slabší zákusy, na šňůře má Fanošek mop. Ano, plyšový, jemňounký měkoučký mop:-) Druhé kolo v sutinách se opět povedlo a opět jsme zopakovali chybu, kdy se pletu Fajnovi a Edovi do terénu, když hledají spolu a Fáju to rozhodí. Ayla hledala rozkošně, Fajn rozkošně štěkal i se přetahoval a společnost hradečáků byla moc milá, takže děkujeme a těšíme se na příště!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.