Zpět v tréninkové zátěži

24. září 2012 v 18:33 | Tereza |  Tréninkový denník
Letos moc zkoušek ani větších tréninků už nestihneme, ale na prvním tréninku jsme s Aylou byly už týden po odstavu psíčat. Pokračuju v psaní tréninkového denníku, hlavně abych sama měla přehled, jaké chyby opakujeme a v čem se zlepšujeme.

19.7. Hlubočepy
První trénink po dětech a ještě bez Fajna. Ayla pracuje moc hezky a nadšeně, je vidět, že se na hledání nebývale těší. Hledá soustředěně a pěkně od začátku terénu a dokonce se skvělým drajvem. Chtěla jsem trénink udělat jednoduchý a motivační, ale nakonec to má trochu těžší, což jí vůbec nevadí a zvládá to skvěle. Figuranti mi jí nevodí, ale Ayla se neotáčí. I tak příště nesmím zapomenout nechat si ji vodit alespoň někdy. Dlouhá tréninková pauza je vidět jen v nadšení, že chvíli může myslet na něco jiného než na děti:-) Rději se pýchou.

7.8. Bubny
Pro nás nový terén kousek od bydliště. Pruh čerstvé sutiny s přilehlou budovou. Sutina je sice malá, ale přesně taková, v jaké má Ayla problémy s pohybem. Projevuje se to krásně a při prvním vyslání chodí jak v kramflecích, ale když se uklidní, hopsá hezky. Musí se jen trochu soustředit a nesnažit se být moc rychlá. Fajnův první trénink. Zatím není co trénovat, Fája umí stěží "sedni", ale procházím s ním sutinou. Terén je na něj těžký, musím mu na mnoha místech pomoci, ale snaží se skvěle, nebojí se a má radost. V budově se nebojí přeskakovat hluboké díry a poprvé ho rozštěkávám, přetahuje se o uzel a je nadšený, že se něco děje a že ho u toho nekontroluje máma:-) Bohužel si Fajna necháváme na konec, takže se vyšťaví v kenelce a už se nezajímá o figuranty s aportkem. Žrádlo ho pochopitelně probudí (je přeci po Ayle), ale i tak je poněkud rozpačitý. Lidem po hlavě rozhodně neskáče, jak to dělala Ayla. Té jsme dnes udělali jen spoustu odbíhaček přez sutinu a nějaké to lehoulinké hledání.

21.8. Točná
Oblíbený krásný terén a hezká práce Ayly. I tak mi trochu padá hřebínek a musím uznat, že Ayla po dětech přeci jen není v optimální kondici. Není tlustá ani hubená, na vycházkách v lese a na předchozích trénincích na sutinách běhala jako nic, ale při práci na rozlehlé ploše jí chybí ta lehkost, hlavně po ukončení práce se vleče. Přeci jen je hledání něco jiného než jen běhání na procházce. Nic jiného jí vytknout nemůžu. Jen já jsem polevila v pozornosti, neuvědomuju si postup terénem (národní/mezinárodní?), nemám aportek na odměnu ani stopky a kondici mám horší než Ayla, a to jsem neměla nedávno sedm porodů v jeden den. Fajn štěká na cizí figuranty za žrádlo, nechává se nádherně vydráždit i když štěká cizí pes, ale o hračku se tahá jen se mnou a s Edou. Nebojí se tmy, štěká v ní, dělá mi radost.

28.8. Nučice
Sutináři nás stále strhávají na tréninky sutin,ale v Nučicích je to vhodé i pro plochaře a pro běhavé pejsky. Terén mě už několikrát překvapil, ale dneska se chybě vyhýbám, když Ayla zachytí pach dvou figurantů najednou a rozhodne se nejdřív vyštěkat toho vzdálenějšího, přesto si všímám její první reakce a vysílám ji i k prvnímu figurantovi, aniž bychom ho přešli. Žádnou slávu si tu ale neuděláme a Ayla opět trochu více funí. Budeme muset oprášit kolo a naběhat pár kilometrů, aby nabrala kondici. Ještě ke všemu má dnes zácpu a vyprazdňuje se i uprostřed práce. Poučení pro příště, před zkouškou krmit kostmi jen střídmě!
Fanouška trápí figuranti s přetahovacím uzlem, ale ani po nich neškytne, natož štěkne. Chtě nechtě zkusíme štěkat na žrádlo a ejhle, máme špičkové štěně, které řve s očima navrch hlavy a s figurantem odchází přez půl světa.

Fája na svém třetím tréninku


4.9. Bubny
Zase sutiny a zase jsem na Aylu nějaká moc hodná, takže trénujeme samé lehké úkryty a běhání přez sutinu. Pohyb se nepatrně zlepšuje, takže si příště zkusíme dát něco, u čeho se bude muset trochu víc snažit.
Naopak Fajnovi to dělám přetěžké. Mimo sutinu štěká za žrádlo perfektně, ale sutiniště je pro něj zatím moc těžké a za figurantem má problém i doběhnout. Musíme déle vydržet u přímáčků mimo terén.

10.9.
Tak tenhle trénink se nám pořádně zvrtl.

Odpoledne jsme měli jet na obyčejný trénink, ale přišlo hlášení o pohřešované ženě, která odešla z domu neznámo kam, nechala mobil na stole, odemčeno a v bytě stopy krve. Konečně jsme byli s Aylou pozvány a zúčastnily se tak našeho prvního ostrého pátrání. Prohledávali jsme rozlehlé okolí v místě bydliště. Všechny nasazené týmy ZBKP ukončily práci negativním výsledkem. Žena byla nakonec po čtyřech dnech nalezena živá v Praze.

Máme radost, že už jsme s Aylou byly uznány za schopné zúčastnit se ostrého nasazení. Nakoplo nás to do další práce a těšíme se na další akce!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.