Zkoušky ZTV1

30. září 2012 v 20:53 | Tereza |  Tréninkový denník
30.9. Jsme sebraly všechnu odvahu a drzost a nastoupily na zkoušku terénního vyhlédávání ZTV1. Drzost jsme potřebovaly hlavně kvůli tomu, že jsem poněkud opomněla přečíst si zkušební řád a neuvědomila si, že zkouška mimo jiné obsahuje vyhledání jedné osoby na výšce. Při plošném vyhledání jsme to s Aylou ještě nikdy nedělaly a na sutinách jsme to jen párkrát zkusily. Na ploše i na cvičáku jsme po dětech byly jen jednou, takže jsem se právem bála o vyhozený účastnický poplatek.

Tentokrát zkoušky nárámně odsýpaly a já ani nestihla pořádně Aylu vyvenčit a už nás volali na nástup. Chvíli na to už jsme nastupovali na poslušnost, která se u této zkoušky skládá pouze z deseti překážek (po deseti bodech) a výstřelu během překonávání kladiny. Ayla nedělá vysoký žebřík, ale u ostatního jsme problém nečekaly. Ani nevím proč, ale ještě před nástupem jsem si zkusila jednu jedinou překážku; vyslání na cíl. A byla to nakonec jediná překážka, u které nastal problém, takže jsme tam a na žebříku dostaly za nula bodů. Poučení pro příště, nic netrénovat a nic nezkoušet:-) Ostatní ztráty mám na svědomí já, Ayla se snažila a po každé překážce se na mě spokojeně usmívala. Celkově za 72 bodů ze sta.

Jako terén nám posloužily krásné lesy poblíž Jílového. Za krásné je můžu označit jen proto, že ve mě vzbudily touhy nadšeného houbaře, a protože jsem při prohledávání terénu měla co dělat přeskakovat malé hříbečky. Když jsem na lesy hleděla okem zkoušeného, líbily se mi o poznání méně a jejich hustota jenom zesilovala moji nervozitu. Ayla mě ovšem podržela a naštěkala tolik bodíků, kolik jen mohla a ztráty tentokrát byly jen na mém účtě. Poučení pro příště, naučit se v terénu lépe orientovat a více se soustředit na psa. Možná Ayla něco ztratila za malinko vzdálenější značení u výšky, ale důležité je, že ji vůbec našla, protože jsme měly krásných 126 bodů (ze 130) na prvním terénu a 65 (ze 70) na terénu druhém.

Celkově jsme získaly 263 bodů a hodnocení za dobře. Škoda byla zbytečné nuly za vysálání na cíl a mojí nervozity. Hlavně, že to máme za sebou a s vrtěním ocásku se můžeme vrhnout na trénování na ZTV2.
 


Komentáře

1 Lenelky Lenelky | E-mail | Web | 30. září 2012 v 21:11 | Reagovat

Moc gratulujem, holky!!! :-)

2 Terezas Terezas | 5. října 2012 v 12:22 | Reagovat

Děkujeme:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.