O Fajnovi

18. srpna 2012 v 20:54 | Tereza |  Fajn Aylax Leneli
Volací jména: Fajn, Fája, Fanouš(ek), Zrzoun
narozen: 21.5. 2012
matka: Ayla Ayla Lenli
otec: Artemus Bohemia Elenor
rodokmen ZDE
CEA/PRA/KAT free (jako štěně & 2017) (MVDr. Beránek)
CEA DNA non-carrier
MDR1 +/-
HD A
ED 0/0
výstavy: CAC, Res. CAC
zkoušky: ZZZ, ZVOP
59cm
plnochrupý

Odchovy:
"A" Od Telče (http://steneodtelce.cz/vrh-a/)
"I" Bohemia Elenor (http://www.bohemia-elenor.cz/index.php/cs/)

CHOVNÝ PES

Fajn se původně měl vydat do světa stejně jako jeho sourozenci. Nevěděla jsem, že mě nějaké štěně tak okouzlí a už vůbec jsem netušila, že se nezamiluji do feny, ale do psa a ke všemu do zlatého. Dlouho jsem byla rozhodnutá prodat všechna šťěňata. A potom začala šťěňata rozlepovat očka a vylézat z pelíšku. Začalo se dít něco zvláštního. Prostě jsem věděla, že je to odjakživa můj pes a nikomu ho dát nedokážu, i kdybych chtěla.

Jména jsem štěňatům rozdávala brzy po porodu. Všechna jsem věděla předem, ale jedno dítko jsem držela v ruce jako poslední a ne a ne mu něco vymyslet. "Takový krásný pejsek, škoda toho límečku...ale ne, vždyť je to fuk." Už jsem do sešitu napsala Fuk a přemýšlela, jak to asi budou číst Angličani. Tak jsem si raději řekla, že límečku škoda není, vždyť je to Fajn! Moje maminka ostatně říká, že symetrie je pro blbce.

Fajnovo štěněctví bylo hotovým balzámem na duši po poněkud "italské" domácnosti, kterou vedeme s Aylou. Byl od začátku zvláštně poslušný. Prostě jsem vyslovila přání a on ho plnil. Bez toho, abych ho motivovala nebo odměňovala. Jednou jsem něco zakázala a už to znovu neudělal. Tahle vlastnost mu z velké části zůstala. Krom toho je ale také velmi impulzivní, převelice veselý a daleko méně přemýšlivý, takže mi dokonale připomíná hrdinu filmu "Yes man". Nedokáže odmítnout žádnou aktivitu, neprotestuje, jde do všeho. Během pár minut si zamiloval plavání za aportkem, a to ho stačilo jen malinko pobídnout, i když se vody zpvu bál. Fajn má fantastický temperament, který ovšem zapíná jen pokud je vypuštěn z vodítka. Běhá obvykle na nejvyšší výkon a ještě jsme nebyli na akci, kde by ke konci zpomalil. Prostě řádí a když se přijde domů, padne jako podťatý. Potrpí si na pohodlí a je nekonečně mazlivý, takže by nejraději spal na klíně.

Fajn je spíš rodinný typ. Společnost cizích lidí ani psů příliš nevyhledává. To neznamená, že by je neměl rád, ale pozdraví se a jde si hledět svého. Hraje si jen výjimečně a nemá rád, když se mu psi dlouho lepí na paty nebo obtěžují Aylu a Kuliho, to se jich potom zastává poměrně nekompromisně.

Na výcvik se Fajn umí výborně soustředit a má skvělý drive, ale trvá dost dlouho, než mu něco vejde pod kůži. Když už se něco naučí, nehledí nalevo ani napravo a je úžasně spolehlivý. Na rozdíl od Ayly Fajn ani nepotřebuje vědět, jak moc jsem s jeho výkonem spokojená, hlavní jeho zpětnou vazbou je hozený míček a tvářit se u toho můžu, jak chci.

Fajnova jednoduchá a přímá povaha tvoří dokonalý protiklad k povaze Ayly. I přesto si výborně rozumí, navzájem se zbožňují a dokonale se doplňují. Fajn je snový pes, veselý, poslušný, mazlivý, krásný, "no stress pes". Prostě zlatý a ještě ke všemu fajn.

Děkuji Ayle za nejlepší, co mi v životě mohla dát:-)

Fanoušek tříměsíční

Fanoušek teenager

 


Komentáře

1 Šárka a Elenorští Šárka a Elenorští | E-mail | Web | 5. září 2012 v 18:40 | Reagovat

Tééééda ty jsi ale pěkný kluk :-) A zůstal jsi doma :-) Tak to přeji jen a jen to nej nej nej a těším se, že vnoučka někde uvidíme ;)

2 Lenelky Lenelky | E-mail | Web | 30. září 2012 v 21:14 | Reagovat

Zrzou ne krásnej ;-)
Tak hlavně ať je vám spolu FAJN!

3 WaclawZ WaclawZ | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:45 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na aylax.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.