Bilbilis Bila Kaifa

23. března 2012 v 14:20 | Tereza |  Kamarádi
Bil je Aylin první pes.

Z jejich svazku bohužel nevzešlo žádné štěně, i když má Bil spermiogramem prokázanou plodnost a pravděpodobně jsme pouze kryli příliš brzo. Při druhém hárání jsem se rozhodla zkusit štěstí jinde. Neptejte se proč, prostě jsem měla jen pocit, že to tak bude správné. O Bilových kvalitách ovšem nepochybuji. Pokud máte zájem o Bila pro svoji fenku, kontaktujte Ditu Ungerovou.

Bil je vhodný i pro problematické fenky. Ayla mu první den pořádně "zatopila", ale on se toho, ačkoliv sám něměl žádné zkušenosti, zhostil nadprůměrně dobře.

Bill je krásný a povahově úžasný pes, je Cea DNA normal, MDR +/-, na výstavě dostal známku Výborný 3 a žije jako rodinný mazel s rodinou, kterou miluje a kterou je milován.

Bilda jako štěně

Bil dnes

Znám osobně většinu Bilovo bratrů a sester a všichni jsou to typické kraťandy podle mého gusta. Měla jsem možnost poznat trochu i Bila a je to obzvláště nadšený mazlík, nedá se vyfotit s nastraženýma ušima, protože hned jak na něj mlasknete nebo zavoláte, žene se k vám a chce se tulit. Sám od sebe se ovšem nijak nevnucuje. Po krytí jsme seděli v obýváku, Bilísek klimbal opodál a stačilo šeptnout jméno a byl hned u nás. Je opravdu velmi pozorný a kontaktní. Je to takový smíšek, stejně jako jeho bratři se pořád tváří nadšeně a vrtí ocasem. Bil má možná trochu méně vyžití a trochu více krmení, než by se slušelo, ale oboje (zvlášť to druhé) přijímá s povděkem a tempu své rodiny se dokáže dokonale přizpůsobit.

Bilbilis není a nebude často vystavován, ale i tak není pochyb o tom, že je to pes s kvalitním exteriérem, krásným samčím výrazem a přirozeně klopenýma ušima.

Album z našeho krytí zde
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.