Listopad 2011

Společné cvičení ZBKP, ZBKMSK, hasiči Semilsko aneb "příprava na atesty".

17. listopadu 2011 v 19:01 | Tereza |  Tréninkový denník
4.11. jsme ve večeních hodinách vyrazili s Edou a Julií směr Krkonoše. Ráno nás čekalo společné cvičení se Semilskými hasiči a ostravskými psovody, které se mělo nést v duchu přípravy na atesty, nebo také na ostrý zásah. Eda nás a ostraváky ubytoval ve svojí krásné roubence, nakrmil uzeným kolenem, napojil svařákem a v ranních hodinách konečně uložil do postelí.

Odpočinek u oveček

11. listopadu 2011 v 12:58 | Tereza |  Co se dělo
Byly jsme se odreagovat u něčeho úplně jiného, než co jsme s Aylou zvyklé dělat pravidelně. Vyrazily jsme do České Rybné k Radko Loučkovi a jeho ovečkám.

Předchozí den jsme závodily v Hluboké a byly z toho pořádně unavené, takže jsem netušila, jak se na tenhle výmysl bude Ayla tvářit. Už po cestě v kufru trochu vrkala na Befíka a malou Estonii, jedno z dítek, které jsem pomáhala přivézt na svět, což je neklamná známka toho, že je utahaná.

O ovečky ale měla naprosto zdravý zájem, jak je vidět na fotografiích:
Ze začtáku byla Ayla trochu moc hrrr a ovečky spíš rozháněla, než sháněla. I mě chvíli trvalo, než mi došlo, co mám po feně chtít a jak jí to říct. Potom už nám to šlo docela obstojně, takže to možná chvíli vypadalo i jako pasení a ne příprava na porážku...


Dřív jsem myslela, že psa nemůže nikdy bavit nic tak hodně, jako to, na co byl vyšlechtěný. Chtěla jsem proto dělat s Aylou pasení, ale nemožnost trénovat poblíž bydliště nás nakonec přivedla k záchranářům. Když o tom tak přemýšlím, tak jsme se od toho pasení příliš nevzdálily, protože Ayla místo poztrácených a opozdilých oveček hledá poztrácené figuranty a vyžene je pryč z úkrytů, zpátky ke mě:-) I tak snad občas budeme mít možnost za ovečkami zajet, byla to fain zábava. Děkujeme Lence a Ditě za pozvání:-)

Autor fotografií: Lenka Fránková