Máme ZZZ

22. října 2011 v 19:24 | Tereza |  Tréninkový denník
Byla jsem nepatrným, ale o to výmluvnějším nátlakem přinucena k tomu, abych se konečně přihlásila na nějakou zkoušku. Ani trošku se mi na ni nechtělo, ale uznala jsem, že ve svém věku by ji Ayla měla dávno mít. Tak se stalo, že jsem se 9.10. ráno ocitla na nástupu na ZZZ.První nás čekala stopa. Bohužel jsem zjistila trochu pozdě, že by bylo fain se psem před zkouškou trochu trénovat i takové věci, jako nášlapový kolík a podobně. Ayla ho viděla asi poprvé, takže se nesmírně divila, co je to za novoty a chvíli se věnovala očichávání kolíku a ne nášlapu:-) Po chvíli se přeci jen rozpačitě rozešla, předmět označila krásně, ale dost pokazila lom. Duhý úsek stopy s označením figuranta už byl výborný. I tak to byla asi nejhorší stopa, kterou kdy předvedla.

Další na řadě byly speciální cviky (nepříjemný materiál, průchod skupinou a ohni s rušivými zvuky, doprava na přívěsu.... To byla sradna, takže jsme optimisticky nastoupily na poslušnost.

To už taková sranda nebyla. Při odložení Ayla vyděsila diváky i mě, když po výstřelu poposkočila nahoru a dopředu. Hned sebou ale praštila o zem a zůstala způsobně ležet. Bár bodů nás to stálo, ale mohla jsem být ještě ráda. Chůze, aport, štěkání i obraty nebyly moc pěkné, ale stačily. Dovednost jsem čekala lepší, ale dostaly jsme docela pěkné bodové ohodnocení.

Celkem Ayla udělala sbírku naprosto nečekaných chyb, které z tréninků neznám a nejmenší problémy měla u toho, co jí nejde při tréninku. Hodně ztržených bodů mám na svědomí já. Na druhou stranu jsem Aylu dokázala perfektně podržet u stopy, při které měla velký výpadek, takže mám celkově výborný pocit z práce nás obou. Pro příště si ale zkusím před zkouškou přečíst zkušební řád, protože jsem vše zjišťovala až na místě:-) Na druhou stranu jsem díky takřka nulové přípravě nečekala zázraky a nebyla jsem nervózní, díky čemuž nebyla nervózní ani Ayla.

Celkově byla naše práce ohodnocena za "Velmi dobře."
 


Komentáře

1 Leneli Leneli | E-mail | Web | 2. listopadu 2011 v 8:45 | Reagovat

Konečně jsem si přečetla i Tvůj komentář k ZZZ a musím se smát. Jako bych viděla sebe kdysi... to co nešlo v tréninku bylo u zkoušky jak z partesu, a to "jisté", co skoro není třeba trénovat, se nám při zkoušce kolikrát vrátilo i s úroky...
Čék se pořád učí, co? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.