30.9. -2.10 Ostrava Vítkovice

15. října 2011 v 18:44 | Tereza |  Tréninkový denník
S Aylou zaměřujeme spíše na plošné vyhledání, ale tyhle sutinové orgie jsme si vážně užily! Sobotu si teda užívala jen Ayla, protože mě bylo dost špatně, v neděli jsme to ale roztočily obě.


Obrovské haly s všemožným materiálem, domy se zabordelenými místnostmi i opravdová poměrně čerstvá sutiniště. To vše pocukrované všudypřítomným jemným mourem. Jednoduše nádhera.

Ayla nemá velké zkušenosti s hledáním ani s pohybem po skutečné sutině a posledně se na ní projevovala trochu nejistě, takže si ji nejdřív posílali figuranti přez jeden roztomilý zbořený baráček tam a zpět, aby se rozběhala.
Najdi figuranta za 2 sekundy.
Ayla byla rychlejší nez ty.
Značí hezky odplic.
Až ve druhém kole šla hledat schované figuranty do velké sutiny. Nestačila jsem se divit, jak přez ni bez zaváhání baletí do dálky. Akční radius má i na sutině dost velký, ale tentokrát se jí to nevyplatilo, protože se propletla v rozbořené budově do druhého patra a nevěděla, kudy zpět. Já jsem zase nevěděla, jak k ní a nakonec jsem musela až za prostor z bezpečnostních důvodů vymezený páskou hlásající zákaz vstupu. Ráda bych věřila tomu, že i pes pro svého pána nasadí vlastní životÚžasný
Zachraňte Aylu

Úplně uzavřené úkryty nezařazujeme do výcviku tak často, ale tady bylo jednodušší trochu se přizpůsobit úrovni ostatních cvičících psů ve skupině. Ayla byla pečlivá a dlouho dohledávala skutečně největší zdroj pachu, než začala štěkat. Je to prostě poctivka. Trochu se zde přeci jen projevila její nezkušenost, protože s některými úkryty si lámala hlavičku zbytečně dlouho, ale nakonec vše vyřešila a označila správně.
Tady se zase projevila nezkušenost při pohybu v obtížném terénu. Dlouho přemýšlela, jak se k figurantovi dostat.

Našli jsme si čas i na poslušnost na ostravském cvičáku.

Poprvé měla Ayla možnost vyzkoušet si noční vyhledání. Problém s ním neměla a celkově mi dělala jenom radost. Trochu mě tenhle trénink zbavil nechuti dělat sutiny, takže se do nich asi zlehka pustíme.

Za zdejší fotky děkuju Edovi...
...výběr několika fotek jsem přidala i k nám do galerie Tréninky
 


Komentáře

1 Šárka, Eugene a Vera Šárka, Eugene a Vera | Web | 17. října 2011 v 14:33 | Reagovat

Teda bomba! Ayla i pánička - šikulky a ten prostor je úžasný! :). Já mít volné víkendy tak neváhám a záchranařinu zkusím též, moc mě to láká, ale bohužel vím, že bych se tomu nemohla věnovat tolik, kolik bych chtěla. (Buďto nic, nebo vše :)).
Držím palce v další práci a hlavně opožděně gratuluji ke složené zkoušce ZZZ!

2 Terezas Terezas | 22. října 2011 v 19:33 | Reagovat

Díky:-) Jen záchranařinu zkuste, třeba vás to chytne a najednou zjistíte, že víkendy volné máte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.