Srpen 2011

Prázdniny v Posázaví

29. srpna 2011 v 12:29 | Tereza |  Co se dělo
Na týden od 22.srpna jsme se Aylou odporoučely na naší chatu poblíž Sázavy. Letos to bylo už po druhé, co jsme se tam krásně flákaly, užívaly si sluníčka, nic nedělání a tentokrát i pořádného koupání, protože bylo vedro vskutku tropické.

17.8. Trénink plochosutin Nučice

29. srpna 2011 v 10:59 | Tereza |  Tréninkový denník
Po druhé jsme vyrazily nedaleko za Prahu do Nučic. Při prvním kole Ayla předvedla práci, kterou jí nejspíš potají naučila Edova Shaini, a to sice "nejdřív zdrhni co nejdál a najdi co nejvzálenějšího figuranta." Až potom se nechala vysílat hezky tam, kam jsem potřebovala. Při druhém kole už předvedla moc pěknou, od začátku systematickou práci i ve složitějším terénu.

Nučice asi do tréninků zařadíme častěji. Jde o sklad, takže se tam terén i trochu mění tím, jak odváží a přiváží materiál.
Edovy fotky ZDE

Deštivé sutiny ve Chbanech 29.-30.7

29. srpna 2011 v 9:58 | Tereza |  Tréninkový denník
V pátek jsme vyrazili s Edou do Chban, přespali v autě a ráno chtěli začít trénovat... Elán do trénování nám ovšem vzal vytrvalý déšťí, protože pršelo, jen se lilo. Po delším váhání, jestli to vůbec má cenu, jsme se přeci jen vydali na sutinový trenažer. Většina z nás byla brzo promočená na kost. Ayle to naštěstí nevadilo, krátce si zatrénovala, potom si vlezla do sice zapařeného, ale teploučkého auta a paničku nechala běhat po dešti celý den. Musela jsem uznat porážku a večer se vydat směr Praha, protože se mi nechtělo spát v provlhlém spacáku a druhý den se soukat do skrz naskrz mokrého oblečení.

Pár deštivých fotek od Julie od Amálky ZDE

Mezinárodní soustředění záchranných psů Malacky 22.-24.7.

2. srpna 2011 v 14:47 | Tereza |  Tréninkový denník
Při našich obvyklých trénincích věčně narážíme na jeden problém, a tím je nedostatek různých terénů. Trénovat pořád na jednom místě se nám skutečně nechce, takže se občas vydáváme i trochu dál za Prahu. Tentokrát jsme se tedy vydali až na Slovensko, protože tam bratislavská brigáda pořádala soustředění ve vojenském prostoru, ve kterém bylo možno trénovat hned na několika sutinových a jednom obrovském plošném terénu.

Plocho - sutina Nučice 19.7.

2. srpna 2011 v 13:48 | Tereza |  Tréninkový denník
V úterý 19.7. jsme měli možnost vyzkoušet si nový terén nedaleko za Prahou.

Výlet na Okoř 16.7.

2. srpna 2011 v 13:13 | Tereza |  Co se dělo
Vzaly jsme tátu a Rockyho a vydaly se zase na jeden krátký výlet za Prahu.

Jak jsem vítala nové kraťandy

1. srpna 2011 v 23:22 | Tereza |  Štěkání a povídání
15.7. se v ranních hodinách v chovatelské stanici Bila Kaifa začala rodit malá kraťanďata. Měla jsem obrovské štěstí, že jsem byla k porodu přizvaná, mohla asistovat, získat zkušenosti (které se mi budou hodit k porodu Ayly) a hlavně si z toho odnesla obrovský zážitek na celý život. Fascinace novým životem brzo převážila naturalistickou a ošklivou stránku věci a já si budu pamatovat hlavně to, jak se malí psíci poprvé nadechovali v mých rukách a jak se i spolu s matkou samozřejmě chopily svých rolí. I po porodu jsem u štěňat několikrát byla jako chůva. Nemohla jsem od malých šelmiček odtrhnout oči. Bez toho, aby člověk cítil dotek kožíšků malých štěňat, jejich mlaskání, vrnění a spokojené oddechování matky si celou krásu nedovede představit. I tak jsem zkusila zachytit aslepoň to, co se dalo a předkládám pár fotek, aby si ti, kteří neměli to štěstí být u toho, užili alespoň vizuální krásu prvních dní života štěněte.


Moc děkuji Ditě za laskavé přijetí a za to, že mě uvedla do tajů nejkrásnějších okamžiků chovatele.