Týden bez vodítka

12. července 2011 v 21:28 | Tereza |  Co se dělo
Po dlouhé době nepřidávám článek o aktivním tréninku, ale o obyčejném odpočinku.


Sešlo se mi pár volných dní s rehabilitací z prodělané nemoci, takže jsem se výjimečně rozhodla využít naši chatu v Posázaví. Ayla byla už z Prahy nesmírně znuděná, protože jsem ji poslední dobou zanedbávala. Na chatě Ayla obvykle tráví celé dny vyhříváním kožíšku na sluníčku, které miluje. V lepším případě ale chodíme na výlety po okolí, které miluje ještě víc, takže vůbec neprotestovala, když jsem se jí ptala, jestli chce jet se mnou. Vzala jsem s sebou i věci na stopu a na trénink ploch, na který jsme si uprostřed týdne odskočili do nedaleké Točné. Během celého týdne jsem ale neměla náladu ani sílu na obvyklé výletování, stopování a podobně, takže chudák Ayla místo toho celý den otravovala s šiškou v tlamě a tvářila se nadšeně, kdykoliv jsem udělala pohyb směrem ke vchodovým dveřím a vypadalo to, že se konečně vydáme někam na výzvědy. Stopovat jsme byly jen jednou a Ayla vyfikla hezkou stopičku. Aby měla kde vyventilovat přebytečnou energii, chodily jsme plavat do Sázavy, protože to je prý pro psa fyzicky náročné a člověk se u házení aportu do vody tak nenadře. Ayla naštěstí plavání úplně propadla a ohromě si to užívala. Ještě před dvěma lety bych tomu nevěřila, protože tenkrát se maximálně brodila nebo plavala pár temp pro aport a zpět. Bohužel se ale většinou musí chvíli seznamovat s konkrétním vstupem do vody, než uzná, že v něm nejsou krokodýli a začne mu věřit. Po tom by se ale uplavala, z vody vydrží aportovat...no rozhodně déle, než já vydržím házet aport. Zatím to vždy přestalo bavit dřív mě než ji. Dokonce poprvé vlezla do vody i jen tak, aby si zaplavala, ne jen pro hozený předmět.

Kromě plavání, chytání bronzu a lelků a pár dalších bohu(ne)libých činností jsme nedělali skutečně nic významného. Jindy bych se během takového týdnu unudila, ale tentokrát mě to absolutně nevadilo. Prostě stoprocentně pohodově strávený týden s nejlepší parťačkou.
 


Komentáře

1 pepina a franta pepina a franta | Web | 23. července 2011 v 21:57 | Reagovat

Ahoj, moc hezký blog :-) Ayla je krásná :-) a ty moc hezky píšeš, dobře se to čte. Prolezla jsem celý blog a hltala všechno ke čtení, váš polojezevčík je hrozně legrační a jeho popis je úplně dokonalej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.