Plošné tréninky

17. června 2011 v 11:48 | Tereza |  Tréninkový denník
31.5 jsme znovu trénovali plošné vyhledání na Točné...

Ayla s tímto druhem terénu (otevřený, málo zarostlý, ale rozlehlý les) nemá problém, běhá dostatečně daleko a pracuje samostatně. Proto jsme další týden (8.6) vyrazili na trénink do Řeporyjí, kde jsou v opuštěném lomu naprosto rozdílné podmínky pro hledání. Ayla s tím nemá příliš velké zkušenosti, ale poradila si dobře. Nemá problém se zanořit ani hlouběji do křoví nebo vyběhnout do suťového pole a pěkně sleduje pach, který různě "obtéká" terénní nerovnosti. V tomto terénu sice hledá pohodlnější, ne nejkratší cestu do směru, do kterého jí vysílám, ale to je snad v pořádku, protože se vždy dostala tam, kam jsem potřebovala. V Řeporyjích jsem navíc poprvé viděla při práci i jnou kraťandu.
Hanka a její modrá skvrna (Dupi Dup Nirreterrit)
Trochu jsem se snažila fotit, ale při tréninku ploch se pes při práci moc fotit nedá. Většina fotek potom vypadá tak, že z křoví kouká ocas psa a podobně.
Nebo se dá fotit vysílání psa...
Maximální soustředění psovoda, minimální soustředění psa
Maximální soustředění psa. Teď to ještě spojit:-)
Arniemu závidím ten klid, se kterým čeká, než na něj přijde řada
To Ayla před hledáním vyvádí příšerně. Až v tu chvíli, kdy jí připnu obojek s rolničkou, vyvádět přestane a začne se soustředit, takže to skoro vypadá, jakože se na hledání vůbec netěší.
Hned v pondělí 13.6 jsme do Řeporyjí vyrazili znovu. Tentokrát se na tréninku sešli kraťandy hned tři, protože se k nám přidala i Magda s Máří (Corpus Delicti Nirreterrit). Ayla zase běhala pěkně do kopečka a dělala mi radost. A to jsem jí před tím zavřela do auta a zapomněla otevřít okna, takže jsem jí skoro uvařila. Když jsem vyděšená přišla k zavřenému autu a v kufru viděla ležet kolii (ovykle dost pozorně vyhlíží a hlídá), byla ve mě malá dušička. Naštěstí tam nebyla dlouho, ale budu si na to opravdu dávat pozor, slibuju!:-) Po krátkém hledání na ploše jsme si nechaly schovat figuranty v přilehlých sutinách. Ayla hledala hezky, nechá se vysílat do směrů a už neštěká na stojíci a chodící osoby, ale trochu pokukovala po běžcích, kteří probíhali po cestě těsně vedle haldy sutě, na které Ayla zrovna pracovala. Takže asi časem budem muset opravdu trénovat práci v terénu, po kterém se pohybují osoby.

Všechny tréninky se nám povedly a poznali jsme pár příjemných lidí, takže se těšíme, jak budeme pokračovat:-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.