Víkend v Žatci

11. května 2011 v 19:27 | Tereza |  Tréninkový denník
V pátek večer jsme vyrazili směr Žatecký cvičák za účelem pořádně si zatrénovat.

V pátek už bylo na trénink pozdě, a tak jsme se až do noci posilňovali výborným svařákem. Krásně zažehnával ukrutnou zimu, která panovala. Naštěstí jsme nemuseli spát ve stanu, ale v malé dodávce, kterou si nás tam přivezl Eda se Shainy. Ráno jsme si trochu víc pospali, ale naštěstí jsme se nemuseli zdržovat balením. Všechno jsme měli v autě, takže stačilo nasednout a jet. Už vím, jaké auto si jednou koupím.

Následoval tedy přesun do nedalekých Chban a dopolední trénink na tamějších plochách. Na Ayle je vidět pokrok, krásně běhá i značí, je hezky řiditelná a s motivací nemá problém. Teď budeme trénovat hlavně výdrž, protože takové hledání je přeci jen dost náročné nejen na fyzičku, ale hlavně na psychiku. Ayla se musí naučit trochu lépe si rozvrhnout síly, aby vydržela se stejným nasazením hledat delší dobu. Já se ovšem musím učit také, a to sice, jak si terén lépe rozvrhnout a kam Aylu vysílat. Hlavní poznatek z dopoledního tréninku je, že nemám Aylu odvolávat, když do nějakého místa mermomocí chce. Znamená to, že už tam zachytila pach a že má pravdu o umístění fuguranta ona, ne já;-) Pokud pach ještě nemá, odvolat jde hned.

Odpoledne jsme jeli vykoupat naše psí holky v Nechranické přehradě, na cvičáku si trochu odpočinuli a jeli zpět do Chban na sutiny. Na nich máme ještě o dost víc práce než na plochách, ale i tak si Ayla vedla docela dobře. Hlavní úkol do budoucna je naučit Aylu hledat i na sutině, na které se pohybují jiní lidé, protože jí to zatím vždy trochu rozhodí.

Večer následoval druhý svařákový trenink, tentokrát vylepšený grilovanými pochoutkami. Vyspali jsme se o něco lépe než první noc, a tak jsme to v neděli znovu roztočili na sutinách. Ayla mi dělala radost, takže jsme pěkně natěšené na další podobné soustředění!


Takhle to tedy úplně vypadat nemá (pes bez označení, figurant neukrytý a bez helmy, dotyk psa) Ale z fotky je zřejmé, jak moc Ayla chce figuranty:-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.