Týden v Beskydech

19. srpna 2010 v 0:01 | Tereza |  Co se dělo
Jako každoročně jsme vyrazili s tátou a oběma psy na krátkou turistickou dovolenou.

Loni jsme strávili krásný týden v Bílých Karpatech a protože Moravu nemám vůbec prozkoumanou, vydali jsme se tam opět. Tentokrát trochu více na sever, do Beskyd, respektive do Jablunkovska. Několikrát jsme narychlo měnili termín odjezdu, a tak jsme i ubytování sháněli na poslední chvíli. Všude měli plno nebo nechtěli ubytovat i psy, takže se stalo, že jediné ubytování jsme sehnali až v nejvýchodněji položené obci v Čechách, v Bukovci. Nikam dál už se z Prahy po ČR jet nedá.

Ayla byla miloučká, neběhala jak šílenec, ačkoliv to má ve zvyku, ale i tak toho naběhala minimálně třikrát víc, než my. Naučila se hezky odpočívat, takže jakmile jsme zaveleli k odpočinku, lehla si těsně ke mně a dělala mi podhlavník.

Rocky nás znovu překvapil, protože i ve svých patnácti letech zvládl bez potíží všechny tůry. Pravda, nedělali jsme žádné extra výšlapy, letos jsem nějaká líná a navíc mám po chřipce, ale i tak byla naše nejkratší trasa dlouhá 15km. Kolik psů tohle svede v Rockyho věku? On si prostě ťapká celý den a když se zastavíme, zvládá ještě hloubit krátery, zatímco se my, včetně Ayly, zhroutíme do trávy a vděčně oddechujeme.

Všude bylo plno hub, až nás všichni ti houbaři s plnými košíky pořádně dráždili, takže jsme
sem tam něco sebrali a neotrávili se tím v perfektní bramboračce. Takhle podle mě chutnají prázdniny.

Daleká cesta stála za to. Jak se nám tam líbilo, můžete vidět v galerii V Beskydech.

V galerii 2010 je pár statických fotek a portrétů Ayly, které jsem zkoušela lovit celý týden.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.